Havaların gittikçe ısındığı şu zamanlarda tüm AVM’lerde butiklerde ve mağazalarda “Bahar Kampanyası”, “Yeni Sezon”, “Yazı Getirdik” ilanları görmek mümkün. Cıvıl cıvıl renkler hafif hafif giysileri gördükçe hemen gidip alası geliyor insanın.

Ancak dikkat! Teknoloji artık çok ilerledi. Alacağınız her kumaş her penye eskisi gibi değil. Artık microteknoloji, hatta nanoteknoloji  giyiyoruz. Giydiklerimiz bizi güneşten, sıcaktan, hatta sivrisineklerden bile koruyabiliyor.

Ben size Columbia’nın kendi geliştirdiği Omnie Freeze Zero teknolojisinden bahsetmek istiyorum biraz.

OMNI-FREEZE ZERO’nun mavi halkaları, malzemenin sıcaklığını düşürmek için ter ile tepkimeye girer ve kendinizi serin hissedersiniz. Ayrıca ısı salınımını kolaylaştırır ve dokunulduğunda serin hissettiren özel şekillendirilmiş düz iplikler içerir. Bu şekilde terledikçe kendinizi ısınmış hissetmezsiniz. Dolayısı ile hararet basmaz. Kumaş size değdikçe verdiği serinlik hissiyatı inanılmaz keyif verir.

Ben böyle bir t-shirt’ü Abu Dhabi de test etmiştim. Normal bir termal t-shirt ile arasında ki fark çok. Termalde, evet terleyince ter vücutta kalmıyor ve ıslaklık hissetmiyorsunuz, ancak hararet hissiyatı devam ediyor. OMNI-FREEZE ZERO ile serinlik hissi her daim var. Özellikle sıcak havada spor yapacaklar, koşacaklar, bisiklete binecekler veya extreme ortamda spor yapacaklar için ideal bir ürün. Tabii ki çölde safariye gidecek, deve üstünde gezintiye çıkacak turistler içinde biçilmiş kaftan.

20140316_174220

İşte size birkaç örnek;

www.columbia.com.tr/urun/zero-rules-long-sleeve-shirt-24259

www.columbia.com.tr/urun/am6853-cool-news-short-sleeve-shirt-23961/beyaz

www.columbia.com.tr/urun/zero-rules-short-sleeve-graphic-shirt-23955/gri

www.columbia.com.tr/urun/am9112-royce-peak-zero-short-sleeve-shirt-23975/blue

2

1