Trekking, hiking yapıyoruz. Bisiklete biniyoruz, kampa gidiyoruz. Belki yelkenliyle tatile çıkıyoruz. Bunları bazen gece bazen gündüz belki de macera tadında yapıyoruz. Bu maceraları yaparken artık vazgeçemeyeceğimiz gadget’larımız yani oyuncaklarımız var. Hatta bunlara “Toy’s 4 big Boyz” deniyor uzun zamandır.

İşte sizler için derlediğimiz ilginize çekecek “gadget’lar”. Cep telefonumuzdan, tabletlerimizden uzak kalamıyoruz. Hele ki şarjlarının bitmesine dayanamıyoruz. İşte size Kodiak’tan yeni 3 ürün.

Kodiak Mini USB Powerbank Rugged: Cıvıl cıvıl renklerde ve benim favorim olan kamuflaj rengide mevcut. Ip 54 standartlarında yanı su geçirmez ve darbelere dayanıklı. Iphone’u 1.5 kere, GoPro’yu 2.5 kere, Galaxy’yi ise 1 kere şarj edebilme kapasitesi var. Sadece 2600 Mah gücünde ve 24.95 USD. Abisi ise onun neredeyse 3 katı gücünde 6000 Mah ve IP 64 standartlarında; yani kesinlikle su geçirmediği gibi neredeyse su altında bile şarj edebilirsiniz.

Kodiak

Kodak ruged mini

Ürünler şu an Türkiye’de yok ama web (http://www.outdoortechnology.com/Shop/Kodiak-Mini/) üzerinden sipariş verilebilir.

Cep telefonu, tablet deyince onları da korumak gerek değil mi ? Yelken yaparken ıslanabilir, hiking yaparken donabilir ve düşebilir. İşte sizlere bir alternatif!

Life proof markası (https://www.lifeproof.com) Galaxy, Iphone ve tabletleri için müthiş koruyucu kaplar geliştirdi. Su altında bile video ya da fotoğraf çekebiliyorsunuz. Ayrıca her türlü şiddeti kaldırıyorlar.(Şiddetten kastım yere düşme, bebeğinizin dişi çıkarken telefonu salya içinde bırakması veya köpeğinizin dişleri arasında top gibi dolaştırması vb.) Bu arada çok ucuz değil ancak çok ama çok sağlam. 3 yıldır kullanıyorum.

Life proof