– Hadi kürek çekelim!

– Olur, nereye?

– Kuzey kutbuna…

– ………

Deneyimli Arktik kaşif Jock Wishart yanına aldığı uzun mesafe bisikletçisi Mark Beaumont, Billy Gammon, Rob Sleep, David Mans ve Mark Delstanche ile birlikte 4 yıl boyunca hayal ettiği kutup serüvenini gerçekleştirmeyi başardı.

Bir aydan kısa bir zaman içinde Kanada’nın Arctic Result Körfezi’nden yola çıkıp 500 mil boyunca kürek çektiler. Arktik denizde kürek sallayan kaşifler, serüvenleri boyunca, önlerine çıkan buz denizini geçebilmek için teknelerini karaya çekip buzun üstünden çekmek zorunda bile kaldılar.

kucuk.4

kucuk.3

Bu ekspedisyon 1916 yılından beri kutuplara kürekle yapılan ikinci yolculuk. Wishart ve ekibi bu projeyi kutuptaki iklim değişikliği ve gaz salınımları hakkında dikkat çekebilmek için gerçekleştirdi.

14 metrelik ve sadece 1 kamarası olan teknede, dondurucu kutup soğuğunda günlerce kürek çekmek her kişinin harcı değil.

kucuk.2

Eğer bana sorarsanız ki -güney kutbuna kas gücüyle gitmeyi düşünen biri olarak sormayın derim-, insanoğlu neden böyle bir şeyi yapar? İlk çağlardan beri gelen keşfetme ve başarma duygusu diyebilirim.

 

 

 

 

 

 

 

  At our service offers various types of studies. At our site you just want to fulfill this wish our team created this service. All you can do is send us a paper for me”, and to do is send us a request “Do my paper for me”, and . type my paper for me At our service offers various types of academic writings, including essay, research paper, thesis, book review, dissertation, homework, outline, and we will start working on your assignment immediately! We can buy papers online; our service offers various types of academic writings, including essay, research paper, .