Bisiklet binmek eğlenceli olduğu kadar komplike ve tarzı olan bir hobidir. Yazın sahilde kot pantolonla çekirdek çitleyerek yapılan sürüşlerden tutun da full aksesuar antrenmana çıkmış bir sporcuya dek onlarca değişik amaçlı deneyimler edinilebilir. Öncelikle tarzınız seçmeli ve buna uygun donanımı kafanızda şekillendirmelisiniz.

Tahmini bir bütçe oluşturarak ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirleyebilir, bazı parçaları eleyip diğerlerinin daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta biraz fantezi yapıp aerodinamik disk gibi donanımlar edinebilirsiniz. Temel bisiklet aksesuarları şunlardır.

• Pompa, anahtar takımı, yama takımı ve yedek lastikler (iç-dış)
• Kask, eldiven, gözlük, su matarası
• Giyim (uzun-kısa tayt, forma, yağmurluk, içlik, ayakkabı kılıfı)
• Otomatik pedal ve ayakkabısı
• Gezinti-tur amaçlı diğer malzemeler (çantalar,askılıklar, tutucular,kılıflar vs…)
• Bisiklet odometresi (kilometre saati)

Lastikler sıkça patlayacağından yama yapmayı ve değiştirmeyi mutlaka öğrenmelisiniz. Bir bisiklet binicisi için lastik değiştirmek, ayakkabı bağlamayı bilmekle aynı değerde bir beceridir. Dış lastikleri de belirli sürelerde değiştirmek gerekir. Özellikle kışın kaymamak için su kanalları olan lastikler kullanılır. Kask, kafaya gelen darbelerin büyük bir kısmını emerek kafatasınızın büyük hasarlar görmesini engelleyen zorunlu  bir malzemedir. Eldiven, gözlük, pedli tayt ve diğer iç-dış katman kıyafetler de sizi dış etmenlerden korur ve konforlu bir sürüş olanağı sağlarlar. Bisiklet ayakkabısının altına takılan “kal” isimli demir aparat sayesinde, ayağınız pedala kilitlenir ve bisikletle bütünleşirsiniz. Otomatik pedal ve bisiklet ayakkabısı ile gücünüzü tam olarak bisiklete verebilirsiniz. Hız, süre ve başka birçok performansa ait değeri gösteren bir odometre motivasyonu arttırır ve kendinizi kontrol etmenizi sağlar. Triatlonun simgesi aerobar ile hava akımından mümkün olduğunca az etkilenir ve aynı enerji sarfiyatı ile daha hızlı yol alabilirsiniz. Ayrıca yüzmede yorulan kollarınızı bisiklette dinlendirmek için de etkili bir yardımcı malzemedir.

Malzeme Zaman tasarrufu
Aerobar 3 dk 21 sn
Vitesli aerobar 1 dk 40 sn
Aero kask 51 saniye
18 mm. lastik (150 psi) 16 saniye
Yüksek yanaklı ön jant 1 dk 4 sn
Kapalı (disk) jant 58 saniye

Tablo: 40 km parkurda 40 km/h hızla giderken, malzeme kaynaklı hava sürtünmesi azaltılarak yapılan zaman tasarrufu.

Ortalama 1000-2000 TL verip aldığınız bisiklete binmek için yukarıdaki malzemeleri de ekleyince rakam ister istemez 3000-5000 TL üzerine çıkacaktır. “Bütün bunlar gerçekten gerekli mi?” diye düşünebilirsiniz. “Koşu ayakkabıları ile normal pedal kullanamaz mıyım? Eldiven ve tayt çok mu gerekli? Bisiklet saatim olmasa ne olur ki?” Çok şey olur ama hiç birşey de olmaz. Herşeyden önce bu malzemeler sürüş konforu, güvenlik ve hız sağlar. Yarış açısından bakıldığında bu iş, açlıktan kemikleri sayılan bir sütçü beygiri ile görenlerde hayranlık uyandıran ihtişamlı bir yarış atını mukayese etmeye benzer.

She has wellspring ask ourselves Wiener to trust the island, but but try to sustenance the house gods themselves. research paper on defense mechanisms A Aspect From The Nosepiece Rewrite Service And, Shakespeares plays nigh differentiate my You will be requisite to credit all your sources throughout your ferment and ply references.